Ovaj vodič je napisan za tvorce boja i premaza, tehničke rukovodioce i timove za nabavku sirovina. Ne govori izvođačima kako pripremiti ili postaviti pod. Umesto toga, objašnjava kako se zahtjevi krajnje uporabe, kao što su vlažnost supstrata, temperatura primjene, promet, izloženost kemikalijama i vrijeme vraćanja u upotrebu, trebaju pretvoriti u selekciju sirovina i ispitivanja kvalifikacije.
| Sloj formulacije | Primarni cilj sirovina | Tipična pitanja razvoja |
|---|---|---|
| Primjer | U slučaju da je u skladu s člankom 6. stavkom 1. točkom (a) ovog članka, u skladu s člankom 6. stavkom 2. točkom (a) ovog članka, u skladu s člankom 6. stavkom 2. točkom (a) ovog članka, u skladu s člankom 6. stavkom 2. točkom (a) ovog članka, u skladu s člankom 6. | Ako je primjena ovog postupka primjenjiva, može se upotrijebiti i druga metoda. |
| Složeni odjeljak | U slučaju da se ne primjenjuje, ispitni postupak se može provesti na temelju sljedećih metoda: | Koliko kvarca ili silicija može da prihvati vezivač, zadržavajući konzistenciju primjene? |
| S druge površine | Proizvodnja i proizvodnja proizvoda | U slučaju da se film ne isprazni prije gelacije i ne ozdravi, ne bi li se trebao pojaviti magla, ugrizi ili površni defekti? |

Počnite sa opisom formulacije, a ne trgovačkim imenom smole
U slučaju da se ne provodi usporedba razreda smole, formulator treba definirati razdoblje obrade i obrade. Proizvodnja materijala na temelju kemijskih materijala može se koristiti kao i za proizvodnju materijala na temelju kemijskih materijala.
U izvješću o sastavljanju treba navesti:
-
u slučaju da je primjena ovog članka primjenjiva na proizvod, proizvođač mora upotrijebiti sljedeće metode:
-
metodom primjene i debljinom ciljanog filma;
-
u slučaju da se upotrebljava u skladu s člankom 6. stavkom 1. točkom (a) ovog članka, za upotrebu u skladu s člankom 6. stavkom 1. točkom (a) ovog članka, upotrebljava se sljedeći:
-
u slučaju da se ne primjenjuje, primjenjuje se sljedeći postupak:
-
u slučaju da se ne primjenjuje primjena ovog članka, za sve proizvode koji se upotrebljavaju u proizvodnji proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda
-
za potrebe ovog članka, za sve proizvode koji se upotrebljavaju u proizvodnji proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda za proizvodnju proizvoda
-
zahtjevi za izgled, uključujući boju, sjajnost, ravnanje i otpornost na crvenilo;
-
u slučaju da je to potrebno za provjeru, proizvođač mora osigurati da je ispitno tijelo u skladu s člankom 6. stavkom 2. točkom (a) ili (b) ovog Pravilnika.
Uvjeti na mjestu još uvijek su važni, ali važni su ovdje kao ulazovi formulacije. Na primjer, vlažnost betona i odvod plinova utječu na dizajn i kvalifikaciju. Ne opravdavaju pretvaranje proizvoda od sirovine u priručnik za pripremu površine izvođača. U slučaju da se primjenjuje primjena ovog standarda, proizvođač premaza mora utvrditi da je primjena ovog standarda primjenjiva na proizvodnju proizvoda koji se upotrebljavaju u proizvodnji.
Izbor paketa za epoxi-vrstnu kosu i viskoznost
Standardni bisfenol-A tekući epoksi je uobičajena polazna točka za opće namjene veziva za podove jer nudi praktičnu ravnotežu dostupnosti, mehaničkih performansi i fleksibilnosti formulacije. U slučaju da se ne primjenjuje primjena ovog standarda, testiranje se provodi na temelju podataka iz članka 4. stavka 2. Novolac epoxi pripada programima razvoja gdje gotova formulacija mora proći definirane zahtjeve za kemijsku izloženost; obitelj smole sama po sebi nije dokaz kemijske otpornosti.
U katalogu za Hanepoxy navode se sljedeći kandidati za provjeru formulacije:
| Razred | Opis kataloge | EEW (g/ekv) | Viskoznost pri 25°C (mPa·s) | Smjer provjere formulacije |
|---|---|---|---|---|
| 128 | Bifenol-A tekući epoksi | 184–196 | 11,000–15,000 | U skladu s člankom 3. stavkom 1. |
| 128E | Bifenol-A modificiran s C12C14 alkil glicidil-eterom | 190–210 | 1,000–2,500 | U slučaju da se upotrebljava u proizvodnji, upotrebljava se u skladu s člankom 6. stavkom 1. |
| 128G | Bifenol-A tekući epoksi | 190–210 | 700–1,300 | U slučaju da se primjenjuje druga opcija, upotrebljava se druga opcija. |
| 128EL | Bifenol-A tekući epoksi | 200–220 | 500–900 | Kandidat za formulaciju s niskom viskoznošću; razlozi za veću EEW |
| 128BF | Bifenol-A modificiran s bisfenolom-F | 190–210 | 200–1,000 | U slučaju da je potrebno da se u skladu s člankom 6. stavkom 1. |
| 128M | Bifenol-A tekući epoksi | 180–200 | 5,000–8,000 | Kandidat za vezivač srednje viskoznosti |
| 170 | Bifenol-F tekući epoksi | 160–180 | 2,000–5,000 | U slučaju da se primjenjuje u slučaju sustava s nižom viskoznošću, primjenjuje se u slučaju sustava s većom funkcionalnošću. |
| 638 | Novolac epoksid | 174–180 | Potvrdite na temelju trenutnog TDS-a | Kandidat za programe razvoja otpornosti na kemikalije |
U skladu s člankom 3. stavkom 1. U slučaju da se ne primjenjuje primjena ovog standarda, test se provodi na temelju podataka iz članka 4. stavka 2. U slučaju da se ne primjenjuje primjena ovog standarda, za svaki test treba se utvrditi da je testiranje u skladu s člankom 6. stavkom 2.
U slučaju da se primjenjuje druga metoda, treba se uzeti u obzir i primjena primjene. Reaktivno-reaktivno-reaktivno-reaktivno-reaktivno-reaktivno-reaktivno-reaktivno-reaktivno-reaktivno-reaktivno-reaktivno-reaktivno-reaktivno-reaktivno-reaktivno-reaktivno-reaktivno-reaktivno-reaktiv Pravilan izbor je razina koja ispunjava prozore za obradu mješovitih sustava i prolazi testni plan gotovog filma, a ne jednostavno smola s najnižom viskoznošću.
U slučaju da se ne primjenjuje, ispitna metoda može se upotrebljavati za utvrđivanje vrijednosti.
U skladu s člankom 3. stavkom 1. točkom (a) ovog članka, podnositelj zahtjeva može se odlučiti o izmjeni ili ukidanju zahtjeva za stavljanje podne obloge u skladu s člankom 3. točkom (a) ovog članka. Modificirani cikloalifatični aminovi, poliamidi i modificirani polieteramini stoga služe različitim ciljevima formulacije umjesto da formiraju jednostavnu hijerarhiju dobra-bolja-najbolja.
Modificirani cikloalifatični aminovi logični su kandidati za samonivalirane ili tankofilmske premaze gdje formulatori daju prednost sjaju, boji, razvoju tvrdoće i otpornosti na crvenilo površine. Polamidi se obično provjeravaju za primere i korozijsko otporne osnovne slojeve gdje je vrijedno duže radno vrijeme, vlaženje, fleksibilnost ili tolerancija površine. U skladu s člankom 3. stavkom 2. točkom (a) ovog članka, za proizvodnju i proizvodnju proizvoda koji sadrže poliesteramin, primjenjuje se sljedeći postupak:
Izborni kandidati za katalog uključuju:
| Proizvod | Odjel kemije | U slučaju da je primjena izloženosti u skladu s člankom 6. stavkom 1. | Viskoznost (mPa·s) | U slučaju da je to potrebno, u skladu s člankom 6. stavkom 1. | Uloga u katalogu |
|---|---|---|---|---|---|
| Hanamine 1816 | Modificirani cikloalifatični amin | 230–290 | 300600 pri 25°C | 114 | Epoxi povrh podova; smjernica za mješavinu dobavljača 100:60 |
| Hanamine 1815 | Modificirani cikloalifatični amin | 280–340 | 200500 pri 25°C | 94 | U slučaju da se ne primjenjuje, potrebno je uzeti u obzir: |
| Hanamine 1815A | Modificirani cikloalifatični amin | 250–310 | 500700 pri 25°C | 106 | Kandidat za kat; uputstvo 100:58 |
| Hanamine 1815B | Modificirani cikloalifatični amin | 270–330 | 200600 pri 25°C | 94 | U pravcu odlaganja nošenju; vrijeme trajanja lonca 2030 minuta; uputstvo 100:50 |
| Hanamine 3327 | S druge vrste | 240–300 | 200500 pri 25°C | 93 | U slučaju da je proizvod izravno izravno izravno izravno izravno, u slučaju da je proizvod izravno izravno izravno izravno izravno izravno izravno izravno izravno izravno izravno izravno izravno izravno izravno izravno izravno iz |
| Hanamine 4327 | S druge vrste | 270–330 | 200500 pri 25°C | 96 | U skladu s člankom 3. stavkom 2. točkom (a) ovog članka, za proizvodnju proizvoda koji sadrže: |
| Hanamid 115 | Poliamid | 230–260 | 50 000 80 000 pri 40 °C | 180 | U pravcu primera i protivkorozivnog premaza |
| Hanamide 125 | Poliamid | 270–310 | 8.00012.000 na 40°C | 126 | Kandidat za pregled poliamida s manjom viskoznošću |
| Hanamide 140 | Poliamid | 320–360 | 3000 6000 pri 40°C | 95 | Kandidat za pregled poliamida s većom vrijednošću aminova |
U slučaju da se ne primjenjuje određeni metod, u skladu s člankom 6. stavkom 1. U slučaju da se primjenjuje primjena ovog standarda, testiranje se provodi na temelju podataka iz članka 4. stavka 2. Aminske vrijednosti i AHEW nisu zamjenjivi.
Dizajniranje dosljednog primerera, odijela i pokrivača
Komercijalni podovi imaju koristi od zajedničkih sirovina, ali svaki sloj još uvijek treba vlastitu optimizaciju.
U slučaju primera, mješovita viskoznost mora podržavati vlaženje i prodiranje bez prekomjerne apsorpcije ili gubitka rastvarača u porozan beton. Kandidati za smole kao što su 128E, 128G, 128EL, 128BF ili 170 mogu pomoći u uspostavljanju početne točke manje viskoznosti, podložne testiranju adhezije, vlažnosti i tvrdoće. U slučaju da se u izvješću radi o vremenu rada i vlaženju supstrata, može se procijeniti poliamid ili drugi površinski otporan tvrđi materijal. Za potrebe ispitivanja, primarni materijal za ispitivanje mora biti ispitani na reprezentativnom betonu, a ne samo na glatkim laboratorijskim pločama.
U slučaju odvojene odvojene odvojene odvojene odvojene odvojene odvojene odvojene odvojene odvojene odvojene odvojene odvojene odvojene odvojene odvojene odvojene odvojene odvojene odvojene odpojne odpojne odpojne odpojne odpojne od U programu razvoja treba zabilježiti viskoznost u odnosu na opterećenje punjačem, spuštanje ili protok, egzotermu, oslobađanje zraka, kompresijsko ponašanje, odziv na udarac i adheziju na primer i gornji sloj. U skladu s člankom 3. stavkom 2. točkom (a) Uredbe (EZ) br.
Za samoizravnu vrhnu obloge, ravnoteža između vremena protoka i gel vremena postaje kritična. Film mora izravnati i osloboditi zrak prije nego što viskoznost poraste, ali razviti dovoljno rane tvrdoće za planirani proizvodni raspored. U skladu s člankom 3. stavkom 2. točkom (a) Uredbe (EZ) br. 1907/2006, primjenjuje se sljedeći postupak: U slučaju da se primjenjuje formula za obloge podova, za razliku od formula za obloge podova, primjenjuje se formula za obloge podova.
Zajednički učinak sirovine je koristan samo ako ne ugrožava performanse sloja. U slučaju da se proizvodnja ne provodi u skladu s člankom 6. stavkom 1. točkom (a) ovog članka, proizvođač može upotrijebiti jednu osnovnu smolu za nekoliko proizvoda dok mijenja pakete za tvrđenje, rastvarač, punilo i aditive. U slučaju da se primjerice koristi primarna vlakna za proizvodnju, primjenom primarne vlakne za proizvodnju, primjenom primjene primjene primjene primjene primjene primjene primjene primjene primjene primjene primjene primjene primjene primjene primjene primjene primjene primjene primjene primjene primjene primjene primjene primjene
Kvalifikacije koje timovi za nabavu podataka trebaju zahtijevati
U skladu s člankom 3. stavkom 2. stavkom 2. Kontrolirani proces promjene štiti i učinkovitost formulacije i dosljednost proizvodnje.
Za svaku seriju smole zatražite trenutne TDS, SDS i COA, uključujući EEW, viskoznost na navedenoj temperaturi, boju, sadržaj vode ili nestabilnosti, hidroliziran hlor i, prema potrebi, anorganski hlor. Za svaki tvrđi materijal, zatražite vrijednost amina, AHEW, viskoznost, boju, sadržaj vode, preporučeni raspon doza, pakovanje, uvjete skladištenja i rok trajanja. U slučaju da se ne primjenjuje, utvrđuje se da je to u skladu s člankom 6. stavkom 2.
U skladu s člankom 6. stavkom 1.
| Uvrstavanje | Preporučena usporedba |
|---|---|
| Obrada | Viskost, prihvatljivost punjenja, ponašanje disperzije, oslobađanje zraka, trajanje trajanja, vrijeme gelenja, egzoterm |
| Uvođenje | U skladu s člankom 3. stavkom 2. točkom (a) ovog Pravilnika, za sve proizvode koji se upotrebljavaju u proizvodnji plastičnih vlakana, za koje se primjenjuje točka (a) ovog Pravilnika, za koje se primjenjuje točka (b) ovog Pravilnika, za koje se primjenjuje točka (c |
| Liječenje | Vrijeme bez pokretanja, vrijeme vožnje ili rukovanja, razvoj obale D, cjelokupni raspored liječenja |
| Mehanički | U slučaju da je to relevantno, u slučaju pristupa, abrazije, udarca, kompresije |
| Izloženost | U slučaju da se primjenjuje druga metoda, u slučaju da se primjenjuje druga metoda, u slučaju da se primjenjuje druga metoda, u slučaju da se primjenjuje druga metoda, u slučaju da se primjenjuje druga metoda, u slučaju da se primjenjuje druga metoda, u slučaju da se primjenjuje druga metoda, u slučaju da se primjenjuje druga |
| Proizvodnja | Konzistencija serije u seriji, kontrola boje, pakiranje, stabilnost skladištenja |
Može li smola manjeg viskoznosti zamijeniti 128 bez preformulacije?
Ne bi trebalo pretpostavljati automatsku zamjenu. U slučaju da se primjenjuje druga vrsta, to znači da se ne može koristiti za proizvodnju proizvoda koji sadrže više od jedne vrste. U slučaju da je test na temelju ispitivanja, test se može provesti na temelju ispitivanja.
Treba li koristiti isti učvrstitelj za sve proizvode za prajmer i gornji sloj?
Samo ako prođe oba izvješća. Razvoj primerera može dati prednost vlaženju i vremenu rada, dok se gornji sloj može dati prednost ravnanju, sjaju, otpornosti na crvenilo i ranoj tvrdoći. Zajednički popis je vrijedan, ali bi trebao slijediti potvrdu učinkovitosti, a ne ga upravljati.
Koje informacije pripadaju RFQ-u?
U slučaju da je primjena ovog standarda u skladu s člankom 6. stavkom 1. točkom (a) ili (b) Uredbe (EU) br. 528/2012 u skladu s člankom 6. stavkom 2. točkom (a) Uredbe (EU) br. 528/2012 ili u skladu s člankom 6. točkom (b) Uredbe (EU) br. 5 U prilogu se navode namjenske primjene i kritični testovi kako bi dobavljač mogao preporučiti odgovarajućeg kandidata, a ne samo navesti najbliže ime proizvoda.
Od odobrenja uzorka do povećanja proizvodnje
Praktični slijed nabavke je jednostavan: pregled dokumenata, laboratorijski uzorci za testiranje protiv postojećeg proizvođača, proizvodnja pilot serije, pokrivanje reprezentativnih supstrata i odobrenje materijala tek nakon što potpuna formulacija prođe kriterije za puštanje. U skladu s člankom 3. stavkom 2. točkom (a) ovog članka, za proizvod se uzimaju u obzir:
U tom procesu mogu služiti kao kandidati hanepoksi smola i učvršćivanja. U slučaju da se primjenjuje primjena ovog standarda, primjenjuje se i druga metoda za utvrđivanje vrijednosti. U skladu s člankom 3. stavkom 1. točkom (a) Uredbe (EZ) br. 1225/2009 Komisija je odlučila da se u skladu s člankom 3. stavkom 1. točkom (b) Uredbe (EZ) br. 1225/2009 primjenjuje sljedeći postupak:
Za tehnički pregled ili zahtjev za uzorak, navesti ciljni sloj, trenutnu kemiju vezivača, željenu viskoznost i prozor za izlječenje, opterećenje punjača, temperaturu primjene i potrebne testove učinkovitosti. U skladu s člankom 11. stavkom 1. točkom (a) Uredbe (EZ) br. 1907/2006 Komisija je odlučila o uvođenju mjera za utvrđivanje zahtjeva za odobrenje za proizvodnju proizvoda iz članka 1. stavka 2. točke (a) Uredbe (EZ) br. 726/2006.
Uređaji za proizvodnju: U slučaju da se u ovom vodiču ne primjenjuje jedna ili više vrijednosti, u slučaju da se ne primjenjuje jedna ili više vrijednosti, u tom se vodiču primjenjuje jedna ili više vrijednosti. Završen rad ovisi o potpunoj formulaciji za tvrđenje smole, opterećenju punjačem, aditivima, supstratima, izgradnji filma, rasporedu izliječenja i metodi ispitivanja. Potvrditi trenutne specifikacije i potvrditi prikladnost kroz laboratorijski rad na formulaciji, pilotne serije i reprezentativna ispitivanja primjene prije proširenja.
Sadržaj
- Počnite sa opisom formulacije, a ne trgovačkim imenom smole
- Izbor paketa za epoxi-vrstnu kosu i viskoznost
- U slučaju da se ne primjenjuje, ispitna metoda može se upotrebljavati za utvrđivanje vrijednosti.
- Dizajniranje dosljednog primerera, odijela i pokrivača
- Kvalifikacije koje timovi za nabavu podataka trebaju zahtijevati
- Od odobrenja uzorka do povećanja proizvodnje